Dlaczego lepiej oglądać seriale w sieci?

Oglądanie seriali w sieci staje się ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Szacuje się, że już połowa Polaków ogląda te filmy online. Powód? Bo jest to wygodniejsze i przynosi wiele korzyści. Jakich?

Oglądaj wiele odcinków naraz

Możemy oglądać kilka odcinków naraz. Niektórzy z nas nie mają czasu albo ochoty oglądać codziennie nowego odcinka serialu. Wolą załatwić to „hurtowo”. Dzięki platformom i serwisom VoD jest to absolutnie możliwe. Dlatego wśród fanów seriali coraz bardziej popularne stają się maratony, czyli oglądanie na raz kilku odcinków lub nawet całych sezonów. Wystarczy wygodne miejsce, wolna noc, wielka micha popcornu i już możemy przeżywać z bohaterami ich radości i smutki. Najfajniejsze w tym wszystkim jest jeszcze to, że nie musimy się ograniczać tylko do odcinków, których jeszcze nie oglądaliśmy. Zawsze możemy wrócić także do tych starszych. I to tyle razy, ile mamy na to ochotę. Nie musimy czekać na najnowszy odcinek. Jeszcze niedawno, gdy chcieliśmy obejrzeć w telewizji najnowszy odcinek serialu, musieliśmy cierpliwie czekać, aż ta go wyemituje. Pół biedy, jeśli między odcinkami był tylko dzień przerwy. Często jednak trwało to cały tydzień. Dla prawdziwego fana to prawdziwa męka, zwłaszcza gdy historia urywała się w dramatycznym momencie. Te nieprzespane noce, nerwy, powracające myśli, co dalej się wydarzy. Serwisy VoD nadawców telewizyjnych skróciły te cierpienia. Dziś możemy oglądać najnowszy odcinek serialu jeszcze przed telewizyjną premierą. Co prawda zwykle trzeba za to zapłacić, ale na szczęście niewiele. Poza tym kupujemy sobie nie tylko rozrywkę, ale spokój. A ten jest bezcenny. Nie trzeba się martwić, gdy ktoś nam przerwie oglądanie. Często bywa tak, że, nawet gdy zaplanujemy sobie popołudnie czy wieczór z najnowszym odcinkiem ulubionego serialu, to w połowie oglądania ktoś lub coś nam przerywa. A to dziecko ma do nas jakąś ważną sprawę, a to kuzynka wpadnie z niezapowiedzianą wizytą, a to mąż zacznie się domagać czegoś do jedzenia. Kiedyś w takich przypadkach po prostu musieliśmy zapomnieć o sensie. Gdy oglądamy film online przerwy, nie stanowią już problemu. Możemy zatrzymać emisję w dowolnym momencie i wrócić do oglądaniu, gdy już „intruz” zejdzie nam z oczu.

Korzyści z oglądania filmów online

Mamy większy wybór tytułów. Jeszcze nie tak dawno byliśmy skazani wyłącznie na oglądanie seriali emitowanych przez nasze rodzime stacje telewizyjne. Jedne byłe lepsze, inne gorsze, jeszcze kolejne w ogóle nie do przełknięcia. Dziś, dzięki platformom VoD oferujących filmy online, mamy dostęp do olbrzymiej ilości naprawdę znakomitych produkcji które, chociażby ze względu na kontrowersyjną tematykę lub zbyt odważne sceny, nigdy nie pojawią się w naszej tradycyjnej telewizji. Wielu ludzi uważa, że niektóre współczesne seriale są nawet lepsze niż filmy. Mają ciekawsze scenariusze, równie dobre efekty specjalne i grają w nich rewelacyjni aktorzy. Za dostęp do większości z nich trzeba co prawda zapłacić, ale koszt nie jest wielki, zwłaszcza jeśli podzieli się go na wszystkich członków rodziny. Zresztą za abonament telewizyjny też trzeba zapłacić. I to nawet wtedy, gdy emitowane przez nadawców telewizyjnych seriale w ogóle nam się nie podobają.

Możemy je oglądać, kiedy chcemy i gdzie chcemy. Kiedyś, gdy byliśmy fanami jakiegoś serialu, musieliśmy się dostosować do telewizyjnej ramówki. Jeżeli nowe odcinki pojawiały się codziennie, o określonej godzinie, musieliśmy pędzić do domu na łeb na szyję, by zdążyć na początek emisji. A to nie zawsze się udawało. Efekt? Płacz, zgrzytanie zębami ze złości i polowanie na powtórkę (o ile taka w ogóle była). Platformy streamigowe, a także serwisy VoD nadawców telewizyjnych rozwiązały ten problem. Dziś odcinek ulubionego serialu możemy obejrzeć, kiedy rzeczywiście mamy na to czas. I to niekoniecznie w domu. Jeśli mamy tylko przy sobie smartfon, tablet lub laptop z dostępem do internetu, możemy oglądać seriale, jak wszystkie filmy online, gdzie chcemy. W pociągu, na plaży, w autobusie w drodze do pracy. Czy można sobie wyobrazić większą wygodę? Chyba nie.