Jak znaleźć Polsat News w telewizji naziemnej?

Polsat News to informacyjny kanał, nadawany od 2008 roku. Jest jednym z najpopularniejszych kanałów tego typu w Polsce.

Polsat w telewizji

Polsat News prowadzi program na żywo od 5.59 do 23.59 każdego dnia. Pasmo jest podzielone na poranne, popołudniowe i wieczorne. W trakcie porannej transmisji widzowie mogą zapoznać się z jednocześnie z najświeższymi informacjami danego dnia i wieczornych z dnia poprzedniego. Schemat podawania informacji to – 15 minutowe wiadomości, które są przerywane krótkimi wywiadami z politykami, ekspertami i celebrytami. Pasmo popołudniowe to w dużej mierze transmisje na żywo oraz więcej wiadomości lokalnych. W paśmie wieczornym naczelną pozycje zajmują „Wiadomości” oraz najpopularniejszy program tej stacji który polega na rozmowie z zaproszonym gościem. Codziennie stacje Polsatu ogląda nawet do 12 milionów Polaków.

Telewizja naziemna

Polsat News od 21 września 2019 roku jest dostępny w tak zwanym czwartym multipleksie. Oznacza to, że można go oglądać wszędzie tam gdzie obecny jest zasięg tej platformy. Ta jest dostępna we wszystkich dużych polskich miastach oraz w niektórych mniejszych ośrodkach miejskich. Trzeba jednak zaznaczyć, że programy Polsatu News można oglądać w ramach testów, które przeprowadza ta stacja. Co to oznacza w praktyce? Kanał może być na przykład czasowo niedostępny w niektórych lokalizacjach, a także na terenie całej Polski. Aby odbierać kanał Polsatu w jakości SD, musimy mieć dostęp do sygnału nadawanego z nadajników MUX 4 czyli w ramach tak zwanej telewizji mobilnej.

Jak wyszukać kanał Polsat News w telewizji naziemnej DVB-T

Pierwszym krokiem jest wyszukanie mapy nadajników MUX 4, aby dowiedzieć się, czy jesteśmy w rejonie, gdzie dociera sygnał o odpowiedniej jakości. Należy też upewnić się, że nasza antena jest skierowana na nadajnik MUX 4. Nie jest to bowiem zasada domyślna. Większość anten jest skierowana na nadajniki pozostałych multipleksów czyli MUX 1, 2, 3, oraz 8. Jeśli ustawienia są poprawne, możemy przejść do wyszukiwania kanałów.

Wchodzimy zatem w menu instalacji i wybieramy wyszukiwanie ręczne. Wpisujemy kanał MUX 4 oraz częstotliwość na jakiej nadawany jest Polsat News. Klikamy przycisk skanuj i tym samym przeprowadzamy wyszukiwanie w obrębie czwartego multipleksu. W zależności od tego, czy dysponujemy starszym odbiornikiem telewizyjnym, czy też tak zwanym inteligentnym telewizorem, możemy na liście znaleźć wszystkie kanały które znajdują się w ofercie MUX 4 lub tylko kanał Polsatu News. W niektórych przypadkach kanały oznaczone jako mobilne, a takim jest Polsat informacyjny na tej platformie, oznaczone są tak, aby nie mogły zostać wyszukane przez urządzenia stacjonarne, jak telewizor. Sposobem na zaradzenie jest zmiana obszaru w menu telewizora.

Leave a Reply